Vyhledávání

ELEKTROKOLA

Musím elektrokolo registrovat nebo přihlašovat pro provoz na veřejných komunikacích?

NE. Elektricky asistované kolo je z pohledu Silničního zákona klasickým jízdním kolem. Musí splňovat podmínky dané Vyhláškou Ministerstva dopravy 341/202Sb a EU-Directivy 2002/24/EC (která vstoupila v platnost 9. května 2003. Více informací o legislativě najdete v sekci LEGISLATIVA. To znamená, že kolo například musí být vybaveno odrazkami, osvětlením, výrobním číslem, maximálním výkonem motoru do 250W a maximální rychlostí do 25km/h...

Mohu provozovat kolo s motorem 350 ,500, 700, 1000W na pozemních komunikacích?

NE. Kolo s motorem 350,500,700,1000W není schváleno pro provoz na pozemních komunikacích  !!!!

Jaký je dojezd kola s nabitou baterií, maximální rychlostí, bez zastávky na rovné silnici?

Dojezd elektrokola závisí na mnoha faktorech - kapacitě a úrovni nabití akumulátoru, typu akumulátorů, zatížení kola, nahuštění pneu.

Naše zkušenosti a zkušenosti našich zákazníků jsou 50 až 100km na jedno nabití v běžném terénu dle typu elektrokola.

 

Dobíjí se akumulátory při šlapání, nebo jízdě z kopce?

NE. Na základě dlouhodobých testů různých typů elektromotorů jsme zvolili typ elektromotorů bez rekuperace. Dobíjení - tzv. rekuperace je schopná zvýšit dojezd kola pouze o 2~4%. Rekuperaci nelze u těchto typů elekromotorů vypnout. V případě vybití akumulátorů by kladla při šlapání odpor a šlapání by tedy bylo mnohem náročnější. Dle našich zkušeností má rekuperace význam pouze u hybridních automobilů.

ANO. Využíváte-li elektrokolo v extrémních kopcích na Vaše přání nakonfigurujeme ideální sestavu elektrokola se silným motorem 500 - 1000W s možností stavitelné rekuperace, tuto potom využijete pro brždění motorem a případné dobíjení akumulátoru, několik tavých přestaveb již bylo řešeno a úspěšně dlouhodobě fungují.

Je potřeba nějaká zvláštní údržba elektrokola?

NE. Kontroler i motor jsou bezúdržbové součásti. Je potřeba ochránit akumulátory a kontroler před vniknutím vody a zkratem. Akumulátory je potřeba nenechávat ve vybitém stavu a ihned po dojetí je nechat dobít.

 

Jaká je životnost akumulátorů (počet cyklů) ?

Závisí na typu akumulátoru, jeho provozování, skladování, dobíjení a údržbě. Akumulátory u našich elektrokol vydrží  500 – 1000 nabíjecích cyklů. 

Co se stane, když se při jízdě akumulátor vybije?

Pokud se akumulátor při jízdě vybije, dojedete do cíle jako na běžném šlapacím kole. Po dojetí je nutné akumulátor ihned dobít, aby nedošlo k jeho poškození.

Jak jede kolo rychle?

Rychlost vyvinutá elektromotorem o výkonu 250W je omezena elektronicky na 25km/h. Šlapáním nebo jízdou z kopce je možno tuto rychlost výrazně překročit.

Musím na kole také šlapat?

Na kole není nutné šlapat, pokud  jsou akumulátory nabité a jedná se o jízdu v mírně zvlněném  profilu. Při jízdě do prudkého kopce počítejte s občasným  šlapáním  v závislosti na strmosti zdolávaného kopce. Sami budete překvapeni  jak  moc Vám  motor při jízdě do kopce bude pomáhat.Chcete-li dosáhnout optimálního výkonu a úspornějšího režimu baterie, tzn. také delšího dojezdu, je někdy vhodné použít příšlap.

Je možno jezdit na kole v dešti?

ANO. Elektromotor je odolný vůči stříkající vodě. Konstrukce elektrické části kola je provedena tak, že odolává jízdě za deště.

1 | 2 >>

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

RESINPA GWR www.elektro-skutr.eu